ابعاد روش‌شناختی توسعه اجتماعی

نام پروژه ::ابعاد روش‌شناختی توسعه اجتماعی(شاخص‌های کمی و کیفی)

سطع کارشناسی ارشد
حجم فایل :: ۱۶ کیلو بایت
دسته بندی:: رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری و روستایی
فرمت :Word
صفحات :
قیمت : ۲۹۰۰ تومان

زمان ارسال همزمان با اتمام پرداخت

مقدمه:
«بوری (Bury) و (Nisbet) با بررسی مفهوم پیشرفت در تمدن غرب دریافتند که تفکر ؟؟؟؟ پیشرفت در هیچ زمانی براساس اعتقاد به پیشرفت تکنولوژیک و پذیرش ارتقای قابل توجه استانداردهای زندگی نبوده‌است». از سوی دیگر مفهوم «توسعه اجتماعی» نیز از فرضیه‌ تکامل تدریجی
(Erlutinary Hypothesis)  جداشده و معطوف به سؤالاتی درباره ارضای نیازهای انسان و افزایش کیفیت زندگی گردیده‌است. جابجایی « توسعه اقتصادی» مرسوم با « توسعه اجتماعی» و ارتباط تنگاتنگ آن با نیازهای انسان، تنها یک تغییر واژه نیست، بلکه نوید از تحولی فراتر از دیدگاه‌های توسعه می‌دهد.
در این فرایند مفهوم توسعه اجتماعی بسیار گسترده‌تر و جامع‌تر از توسعه اقتصادی است و آرمان‌ها و اهداف گسترده‌تری را دنبال می‌کند. اما اهداف و آرمان‌ها در این زمینه و نیز مفهوم توسعه اجتماعی بطور دقیق تعریف نشده‌است. در همین راستا نویسنده در مقاله حاضر می‌کوشد تا به تعریف نسبتاً جامع و کاربردی از مفهوم توسعه اجتماعی و همچنین شاخص‌های مربوط دست‌یابد و براساس آن معیارهای کمی و کیفی این مفهوم را استخراج کرده و در مورد هریک بحث نماید. (شمعدانی حق؛ ۱۳۸۰: ۲۵۰)


(خرید با تمامی کارت های عضو شتاب : بلافاصله بعد از خرید می توانید مقاله را دانلود کنید همچنین فایل دانلود به ایمیل ارسال می شود)

برای خرید و دانلود آنلاین روی بنر زیر کلیک کنید.

2900 تومان – پرداخت و دریافت فایل