تحقیق چوب در ساختمان

نام پروژه ::چوب در ساختمانچوب در ساختمان
حجم فایل ::۵۶۵ کیلو بایت
دسته بندی:: رشته عمران
فرمت :: pdf و Word
صفحات ::۳۵

قیمت :۴۹۰۰ تومان

زمان ارسال همزمان با اتمام پرداخت

4900 تومان – خرید

فهرست مطالب:

فهرست
مقدمه:    ۳
تعریف چوب    ۳
مزایای چوب    ۴
موارد مصرف چوب    ۴
رطوبت چوب    ۶
مقاومت سازه های چوبی در برابر زلزله    ۷
معایب چوب:    ۸
انواع چوب عمل شده (مواد افزودنی) :    ۸
مواد متشکله چوب    ۹
خواص فیزیکی چوب    ۱۱
شناخت چوب و ویژگی های آن    ۱۲
ساختار قابل رویت چوب    ۱۳
کاربرد چوب در ساختمان    ۱۵
سازه های قاب سبک    ۱۵
فونداسیون ها    ۱۶
کف ها    ۱۷
دیوار های خارجی    ۱۹
سقف و پشت بام    ۲۲
عرشه ی چوبی    ۲۳
ساختمان های شمعی و ستونی    ۲۳
ساختمانهای کنده ای    ۲۶
ساختمان های چوبی سنگین : قاب چوبی    ۲۶
نوع کارخانه ای    ۲۹
حفاظت از چوب    ۲۹
چوب را به طور معمول به دو روش خشک می کنند:    ۳۲
چرخه زندگی قارچ ها :    ۳۲
نئوپان    ۳۳
تعریف تخته خرده چوب:    ۳۳
نتیجه گیری    ۳۵
منابع :    ۳۶

مقدمه:
چوب یکی از اولین موادی است که در دست انسان از چند صد قرن پیش تا کنون بوده و یکی از اولین دلایل آن این است که به طور طبیعی در اکثر نقاط وجود دارد . در موزه های جهانی پیدا شده است که در صد قرن پیش بشر توسط چوب به شکار رفته است و در ایران کهن نیز می توان به آثار نوشته های تخت جمشید اشاره کرد که درختان سرو ، گز ، چنار در اشعار آن آمده است.
تعریف چوب
چوب عبارت است از قسمت داخلی ساقه و شاخه که از بافتهای ثانویه لینینی و متخلخل فیبری شکل آوندی که دارای ساختمان یاخته ای سازمان یافته و هر سو نا یکسان و ناهمگن میباشد که برای مصارف صنعتی به کار می رود. ناهمگن به معنی اینکه دارای اجزای مختلفی است مثلا در چوب فیبر و اشعه چوبی و آوند و … وجود دارد و هر سو نا یکسان چون بافت های آن در جهات مختلف قرار دارد.
با توجه به این که :
چوب از عصر حجر با انسان بوده و تا به امروز این رابطه هیچ گاه قطع نشده، شاید کمرنگ شده باشد که آن هم به دلیل وجود موادی مثل فولاد و بتن می باشد. سازه های چوبی به دلیل اینکه چوب خود یک جاندار بوده باعث آرامش بیشتری در انسان می شوند و زندگی در این ساختمان ها از لحاظ روانی برای انسان مناسب تر است.
برای ساخت و سازهای چوبی باید جنگل ها را از بین برد و درخت ها را برید ولی یک راه برای این مشکل وجود دارد و آن هم این که به ازای بریدن هر درخت یک درخت بکاریم. در واقع می توان با ساخت جنگل های مصنوعی از آلودگی کارخانه های تولید فولاد و بتن نیز جلوگیری کرد.
از جنبه معماری می توان گفت که خانه های چوبی باعث زیبایی شهرها می شوند و رنگ و بوی خاصی به آن می دهند و در زندگی و روابط اجتماعی انسان نقش بسزایی دارند. در ساخت و سازهای چوبی نیاز به تخصص های متعدد نیست و این کار درصد خطا را در حین ساخت و ساز کم می کند.

(خرید با تمامی کارت های عضو شتاب : بلافاصله بعد از خرید می توانید مقاله را دانلود کنید همچنین فایل دانلود به ایمیل ارسال می شود)

4900 تومان – خرید