مقاله انرژی پاک

نام مقاله : رشته جغرافیا –  مقاله انرژی پاک

فرمت word يا ورد تعداد صفحه 81حجم فايل38 کيلو بايت قابل دانلود بعد از خريد

قيمت :2000تومان

1 -روش اول پرداخت انلاين (با همکاري شرکت زرين پال “دريافت آنلاين مقاله “)2-روش دوم پرداخت از طريق بانک ها براي کساني که حسابهايشان قابليت خريد اينترنتي را نداريد

1-روش اول :شما بعد از پرداخت از طريق سايت زرين پال به صورت آنلاين به صفحه دانلود مقاله باز مي گرديد.(پشتيباني تمامي بانک هاي عضو شتاب)

براي خريد و دانلود آنلاين روي بنر زير کليک کنيد

راهنماي تصويري خريد آنلاين (پرداخت الکترونيک)

2- روش دوم:

راهنماي خريد کليک کنيد

کد مقاله :56


فهرست مطالب

چکیده مطلب

یکی از مواهب ارزشمند طبیعت، انرژی است، بشر از ابتدای تاریخ به شیوه های متفاوت کوشیده است با به کارگیری انرژی های فراوان و در دسترس طبیعت، فعالیت های خود را به آسانی، با کمترین هزینه و بالاترین سرعت به انجام رساند و گامی برای آسایش بیشتر بردارد.
نخستین تأمین کننده انرژی خورشید بود. انسان از نور و گرمای آفتاب بهره های فراوان می برد. بعدها انسان با تبدیل و مهار سایر عناصر طبیعت مانند آب و باد و گیاهان بر توان خویش جهت انجام کارهای بزرگتر و دشوارتر افزود. اما با افزایش جمعیت و گسترش و پراکندگی آن و نیز همگام با نیاز روزافزون به انرژی های جدید و کاراتر با بازده بیشتر، کم کم بشر زغال سنگ و سپس نفت و گاز را کشف کرد. به تدریج، وابستگی انسان به سوخت های فسیلی روز به روز بیشتر شده و با پیشرفت علم و فناوری و ساخت ماشین ها و ابزارهای گوناگون و بویژه با رخ دادن انقلاب صنعتی، به کارگیری سوخت های فسیلی به اوج خود رسید. اما در کنار این پیشرفت ها، رفته رفته بشر دریافت، با توجه به ذخایر محدود انرژی فسیلی و افزایش سطح مصرف انرژی در جهان فعلی، دیگر نمی توان به منابع موجود انرژی متکی بود و از طرفی، بهره گیری از این انرژی نیز چندان بدون هزینه نخواهد بود
امروزه انرژی خورشیدی را بیشتر با به کارگیری سلول های خورشیدی یا راه اندازی نیروگاه های حرارتی مهار می کنند. از آنجا که باد تا زمانی که خورشید به زمین می تابد، به طور پیوسته تولید خواهد شد، یک منبع انرژی تجدید شونده خواهد بود. همچنین انرژی زمین گرمایی از گرمای تجزیه مواد پرتوزا و واکنش های شیمیایی مرکز زمین، هسته مذاب کره زمین، پدیده کوهزایی و فشار طبقات ضخیم در حوضه های رسوبی به دست می آید. اقیانوس ها نیز منبعی عظیم از انرژی حرکتی هستند که به صورت امواج، جزر و مد و جریان های همیشگی سطحی یا زیرآبی ناشی از اختلاف حرارت نقاط گوناگون دیده می شود و به آن انرژی اقیانوسی گفته می شود. در ایران بیشترین ظرفیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر مربوط به انرژی خورشید است و پس از آن انرژی باد و زمین گرمایی قرار دارند.

مقدمه
اهمیت توجه به انرژی های پاک
انرژی های نو
مزایا و معایب استفاده از انرژی های پاک
چشم انداز جهانی انرژی های پاک
پتانسیل و تجربیات به کارگیری منابع انرژی تجدیدپذیر در ایران
جمع بندی و پیشنهادات
منابع: