مقاله عباس میرزا

عباس میرزا نام پروژه ::عباس میرزا
حجم فايل :: 177 کيلو بايت
دسته بندي:: مشاهیر ایران و جهان
فرمت :: pdf
صفحات ::17
قيمت : رایگان

فهرست مطالب:

مقدمه     1
كودكي و جواني عباس ميرزا    2
كشته شدن آقامحمدخان و پادشاهي فتحعليشاه    3
انتخاب عباس ميرزا به وليعهدي    3
ازدواج و حركت به سمت آذربايجان    5
نيروي نظامي و اقدامات عباس ميرزا    7
حمله آقا محمد خان قاجار    9
شروع جنگ ايران و روس     11
شجاعت مهديقلي خان و اجراي فرمان     12
نبرد اوچميازين    13
داوري اسماعيل خان و عقب نشيني روسها    14
معركه خونين رشت و پره باز    14
قتل سي سيانف و فتح گنجه    15
مرگ مشكوك عباس ميرزا    17

مقدمه :
اين تحقيق درباره بزرگ مرد قاجار عباس ميرزا نايب السلطنه فتحعليشاه انجام گرفته است . در اين تحقيق به دوران كودكي و پيروزيهاي وي در جنگ هاي ايران و روس و مبارزه هاي او با سي سيانف سردار روس و در آخر به علل مرگ او پرداخته شده است و اشاره به برخي مبارزات او و مردم شجاع ايران در برابر حكومت ظالم روس و دلاوران گمنامي دارد كه با وجود كمبود امكانات و قدرت فراوان دشمنان در مقابل آنها ايستادگي و مقاومت كرده و به پيروزيهايي نيز دست يافته اند .
عباس ميرزا با وجود نالايقي شاه ( فتحعليشاه )‌و ناجوانمردي هاي دولت انگليس و مذاكرات پشت پرده ابر قدرتها و حسادتهاي فرزندان ديگر فتحعليشاه با كمك مردم به دفاع از ايران پرداخت و ثابت كرد غيرت ايراني در برابر هر تجاوزي ايستادگي خواهد كرد .
او برعكس پدر خود فتحعليشاه مرد شجاع ، با تدبير ، دلير و وطن دوستي بود و اما از خصوصيات پدرش فتحعليشاه ،‌او مردي خسيس بود و اين خصيصه را از عموي خود به ارث برده بود همچنين خوشگذراني و شهوت پرستي از خصوصيات او بوده است و در برخي از كتب براي او حدود 100 زن تعبير كرده اند.
همسران او از قبائل و نژادهاي مختلف بوده اند در اين ميان مادر عباس ميرزا از بزرگان قاجار بوده است .
عباس ميرزا اكنون در بارگاه ملكوتي حضرت رضا (ع) مدفون شده است اميد است اين تحقيق برخي از ويژگيهاي او و دلاوراني كه در برابر ارتش روس و استبداد ايستادگي كردند را معرفي كرده باشد

 

دانلود لینک مستقیم