نقش ابومسلم در روی کار آمدن حکومت عباسیان و علت قتل وی توسط عباسیان

نام پروژه ::نقش ابومسلم در روی کار آمدن حکومت عباسیان و علت قتل وی توسط عباسیان
حجم فایل ::۲۲۷ کیلو بایت
دسته بندی:: رشته تاریخ -الهیات
فرمت :: pdf و Word
صفحات ::۱۳

قیمت : ۸۹۰۰ تومان

زمان ارسال همزمان با اتمام پرداخت

 

چکیده
عبدالرحمن بن مسلم معروف به ابومسلم خراسانی یکی از بزرگترین سرداران عباسی در ابتدای خلافت آنها و از ارکان اصلی قدرت یافتن آنها محسوب می شود. وی در سال ۱۰۰ هجری در روستایی به نزدیکی اصفهان متولد شد. در جوانی با ((ابراهیم امام ( ابراهیم عباسی ) ابراهیم امام)) که برای سقوط امویان و برپایی خلافتی جدید تلاش می کرد، ملاقات کرد و پس از نشان دادن مهارت، کارآیی و وفاداری خود، از سوی ابراهیم مأموریت یافت که به خراسان رفته و مردم را به طور علنی به سوی ابراهیم و نهضتش و قیام علیه امویان دعوت کند.
بی شک ابومسلم خراسانی بزرگترین سردار ایرانی بعد از اسلام به شمار می رود که با هوشمندی و کاردانی و شجاعت نه تنها خاندان خودکامه و جنایتکار اموی و آل مروان را از میان برداشت که نام ایرانی را بار دیگر زنده و سربلند ساخت. ابومسلم با آنکه نهایت جوانمردی و وفاداری را در حق عباسیان به کار برد و حکومت و خلافت را ساخته و پرداخته به آنان تقدیم داشت، دچار خیانت و غدر و ترس منصور از نیرو گرفتن ایرانیان شد و ناجوانمردانه به فرمان منصور به قتل رسید.
کلیدواژه: ابومسلم خراسانی، عباسیان، فرجام ابومسلم خراسانی.

(خرید با تمامی کارت های عضو شتاب : بلافاصله بعد از خرید می توانید مقاله را دانلود کنید همچنین فایل دانلود به ایمیل ارسال می شود)

8900 تومان – خرید