پاورپوینت مسجد رنگونی ها

عنوان پروژه ::مسجد رنگونی ها
حجم فایل :: ۴٫۲۷ کیلو بایت
دسته بندی:: رشته معماری
پاورپوینت فرمت :: powerpoint
تعداد اسلاید ::۴۹
قیمت : ۲۵۰۰ تومان

زمان ارسال همزمان با اتمام پرداخت(لینک خرید پایین صفحه)

فهرست عناوین پاورپوینت:

مسجد رنگونی ها
تقسیم بندی زمین ها از نظر مقاومت در مقابل بار ساختمان
روشهای مرمت بکار رفته  مسجد رنگونیها
منابع و مآخذ

مسجد رنگونی ها

مسجد رنگونی ها

همرا ه با عکس

اولین گروه انگلیسی که به آبادان آمدند در واقع کارکنان پالایشگاه رنگون برمه بودند . این گروه با خود یک عده دستیار به آبادان آوردند که عمدتاً رنگونی الاصل ومسلمان اهل سنت بودند وبه همین لحاظ هم در صدد تا سیس مسجد بر آمدند که با موافقت و همکاری شرکت نفت روبه روگردید و این بنا به یکی از قدیمیترین اماکن مذهبی شهر آبادان تبدیل شد این مسجد به دست کارگران پاکستانی پالایشگاه آبادان در سال ۱۲۹۹ خورشیدی در زمین های شرکت نفت ساخته شد. رنگون، پایتخت کشور برمه است. ملوانان و مسافران کشتی های خارجی بسیاری در این مسجد نماز خوانده اند. این بنا با قدمت ۸۸ سال دارای شبستان، حیاط اصلی، و موذنه است.این مسجد به مسلمانان اهل سنت حنفی مذهب تعلق داد؛ متولی مسجد شیخ عبدالرشید مندل بود و امامین جماعت آن، شیخ قادری هندی، حاج آقا رنگونی و سپس محمد اسلم راجا بودند.در آرایه های این مسجد از طرح های گچ بری برجسته به صورت روکش سیمانی استفاده شده است.
متا سفانه این مسجد به سبب قرار گرفتن در ساحل اروند کنار همچنین بوجود آمدن برخی تفـــکرات افــــــــراطی بی مهری‌های زیادی را تحمل کرد . و خوشبختانه در سال ۱۳۸۴به عنوان بنای تاریخی در سازمان میراث فرهنگی ثبت گردید ،و در دی ماه ۱۳۸۵ بازسازی آن به پایان رسید


(خرید با تمامی کارت های عضو شتاب : بلافاصله بعد از خرید می توانید مقاله را دانلود کنید همچنین فایل دانلود به ایمیل ارسال می شود)

برای خرید و دانلود آنلاین روی بنر زیر کلیک کنید.

2500 تومان – ok