پاورپوینت تاثیر معماری غرب بر معماری ایران

عنوان پاورپوينت : تاثیر معماری غرب بر معماری ایرانتاثیر معماری غرب بر معماری ایران

رشته :: معماری

فرمت : powerpoint

تعداد اسلايد:57

حجم فايل : کيلو بايت

قابل دانلود بعد از خريد

قيمت : 19900تومان

فهرست مطالب پاورپوينت
مقدمه
مدرنیسم در دوران مختلف
مدرنیسم در دوره قاجار
عناصر مدرن در معماری قاجار
مدرنیسم در دوران پهلوی
سبک های معماری دوره پهلوی
منابع
مقدمه
دیری است که پیدایش مدرنیته و ظهور برنامه ریزی مدرن سبب تحولات ساختاری در تولید و استفاده از فضا شده است. فضای جامعه مدرن پدیده ای است که از یک سو توسط سیستم های برنامه ریزی بالادست در بطن کالبد سکونتگاه های انسانی تولید می شود و از سوی دیگر جامعه بنابر نیازهای خود از آن ها استفاده می کند. در چنین کنش دوسویه ای است که دیالکتیک سه گانۀ فضایی که لوفبور از آن سخن می گوید نمودار می شود. به بیان دیگر ابعاد سه گانه فضا نمایان می شوند:
بعد ذهنی که مبتنی بر دانش برنامه ریزان و قوانین بالادست است، بعد فیزیکی که شامل فضای کالبدی خلق شده است، بعد اجتماعی که بر ساختۀ ذهنیت استفاده کنندگان و تجربه های آنان بوده، و بیانگر فضای اجتماعی ای است که آن ها می آفرینند. این فضا همان امر سومی است که تقابل های دوگانه را نفی می کند. «این فضا به گونه ای دیالکتیک از خلال کنش متقابل ساخته می شود، در جهان سرمایه داری، این فضا در رابطه ای که میان روزمرگی و واقعیت شهری (تقسیم کارکردی شبکۀ شهری) به وجود می آید، ساخته می شود» (فکوهی، 1390: 240).

 

(خريد با تمامي کارت هاي عضو شتاب : بلافاصله بعد از خريد مي توانيد مقاله را دانلود کنيد همچنين فايل دانلود به ايميل ارسال مي شود)

19900 تومان – خرید