پاورپوینت نمای چوب ترمووود

عنوان پاورپوینت : نماهای چوب ترمووود

درس عناصر و جزئیات

نماهای چوب ترمووود

رشته ::معماری

فرمت : powerpoint

تعداد اسلاید:۱۲۴

حجم فایل : ۳٫۸۹ کیلوبایت

قابل دانلود بعدازخرید

قیمت : ۱۸۷۰۰ تومان

18700 تومان – خرید

فهرست مطالب پاورپوینت

تاریخچه چوب
نمای چوبی ( کلدینگ) Cladding
کاربری بخش های مختلف تنه درخت
تیمارهای گرمایی
اشباع چیست و چوب اشباع شده چگونه چوبی است
ترمووود چیست؟
تولید ترمووود
مهمترین پارامترهای تضمین کیفیت نهایی محصولات ترمووود
مزایای ترمووود
ویژگی های ترمووود
موارد استفاده ترمووود
رده بندی استاندارد تیمار ترمووود
انواع ترمووود
ضوابط اجرایی
نکات کلی زیرسازی چوبی
نکات کلی نصب نما یا دکینگ
توصیه های عمومی نصب
سیستم های نصب ترمووود
دستورالعمل رنگ
مواد اولیه
خشک کن چوب

تاریخچه:

چوب یکی از اولین موادی است که بطور طبیعی و فراوان در دسترس بشر قرار داشته است.از این رو تاریخ استفاده از آن به زمانهای خیلی دور می رسد.
نا آشنائی انسانهای قدیم به ادوات مناسب جهت تبدیل این جسم،به طوری که تاریخ نشان می دهد،مصرف آنرا محدود می ساخته ولی با پیشرفت زندگی و امکانات بهتر تبدیل چوب به صورت های مختلف هر چه بیشتر توسعه یافته است.
بطور کلی میتوان گفت با انکه انسان قبل از تاریخ پناهگاه زندگی خود را از غارنشینی آغاز کرد ولی از چوب پیش از سایر مواد استفاده نمود.
جالب اینکه هنوز هم در بعضی نقاط جهان مثل اقیانوسیه و مالاکا،خانه هایی شناور در آب توسط بومی ها به همان صورتهای ابتدایی ساخته می شود.
بطور کلی مصارف چوب در گذشته و تا حدود دویست سال پیش هنوز هم شکل سنتی خود را حفظ کرده بود و از قرنهای متمادی بدون تغییر وتحول چشم گیری در جوامع انسانی رایج بوده است.

نمای چوبی:

چوب یکی از قدیمی ترین و ابتدایی ترین مصالح ساختمانی است که انسان در طول تاریخ از آن استفاده کرده است و از منابع قابل تجدید به دست می آید و یکی از مصالح مناسب برای مناطق زلزله خیز می باشد. امروزه نمای چوبی به وسیله فرآیند های علمی به محصولی تبدیل می شود که بتوان به راحتی و بدون دغدغه فرسودگی و آسیب دیدن زودرس و یا پایین بودن استحکام، آن را در نمای ساختمان استفاده کرد و در سال های اخیر هم در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته و هم اکنون در سطح شهرها شاهد ساختمان های بسیاری هستیم که نما های زیبای چوبی دارند.

(خرید با تمامی کارت های عضو شتاب : بلافاصله بعد از خرید می توانید مقاله را دانلود کنید همچنین فایل دانلود به ایمیل ارسال می شود)

 

18700 تومان – خرید