طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی (رایگان)

نویسنده:

 نام پروژه :: طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی

حجم فایل ::98.3 کیلوبایت

دسته بندی:: رشته علوم تربیتی

فرمت :: pdf

صفحات ::8

 قیمت : رایگان
 منبع : بازارچه تحقیقاتی

طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی

فهرست مطالب

فهرست مندرجات:

مشخصات کلی کتاب

اهداف کلی

اهداف جزیی

روش تدریس

رسانه های آموزشی

جدول طرح درس

طرح درس روزانه

طرح درس روزانه فارسی دوم ابتدایی

مشخصات کلی :

کتاب : فارسی پایه :دوم ابتدایی
درس : پرواز موج وقت : 50 دقیقه

اهداف کلی :

الف:آشنایی دانش آموزان با مسائل علمی
ب:تقویت مهارت های چهار گانه زبان آموزی

اهداف جزئی :

الف : تقویت حس کمک به نیازمندان
ب: آشنایی با نقل قول مستقیم در فارسی و نشانه های آن
ج: درک زیان های غرور و خود پسندی
د: آشنایی با چگونگی تشکیل ابر و بارش باران
ر: روخوانی درس

روشهای تدریس :

بارش مغزی ـ کارآیی تیم ـ توضیحی ـ پرسش وپاسخ ـ نمایشی

رسانه های آموزشی :

تخته سیاه ـ گچ ـ کتاب ـ نقاشی خورشید و ابر و یا ساخت مقوایی خورشید و ابر ـ فیلم علمی مربوط به درس و استفاده از ویدئو ـ سی دی یا کامپیوتر

فعالیت معلمفعالیت دانش آموزروشمدت
I. فعالیتهای مقدماتی
شروع با نام خدا
سلام واحوال پرسی
حضور غیاب و گروه بندی
بچه ها را با کارتهایی که اسم مشترک دارند گروه بندی می کنیم
گروههای مثل : (خورشید – ماه – ابر )

دانش آموزان با توجه به اسم مشترک کارتهای خود در گروههای همنام قرار می گیرند
گروه بندی3

4
I.ارزشیابی ورودی : سؤالات زیر برای پاسخ گویی در گروه مطرح می شود :
1- بچه ها می دانید فایده ی خورشید چیست ؟
2- آیا باران فایده دارد ؟ فایده آن چیست ؟
3- آیا دریا را دیده اید ؟ کدام دریا را ؟ و ......
دانش آموزان با هم فکری در گروه پاسخ را تهیه کرده و به کلاس ارائه می دهندپرسش و پاسخ
(کارگروهی)
3
I. ایجاد انگیزه جهت ورود به درس:
معلم می تواند یک چتر بارانی به همراه خود بیاورد ویا اینکه توجه آنها را به آسمان و ابرها جلب کند
دانش آموزان به چتر و آسمان و ابرها نگاه می کنند نمایشی2
I.الف .ارائه درس :
متن درس صامت خوانی شود
هر شخص درس را صامت خوانی می کند .کارآیی تیم
نوع خواندن
(صامت خوانی )
3
ب. سؤالات زیر در مورد درس مطرح می شود .
(به صورت چند گزینه ای)
مانند :
1- کدامیک فایده ی خورشید است ؟
الف –روشنایی
ب – زیبایی
ج – غذا سازی گیاهان
د-هر سه مورد
2- کدامیک فایده باران است؟
الف – رویش گیاهان
ب- سیل
3- آیا ابرها پرواز می کنند ؟
الف – بله ب – خیر
و ...
ابتدا بصورت انفرادی و سپس به صورت گروهی پاسخ می دهندکارآیی تیم6
ج. کلید را در اختیار شاگردان می گذاریم .شاگردان پاسخهای فردی وگروهی راتصحیح و امتیاز محاسبه می گردد .(هر سؤال صحیح 3 امتیاز و وهر سؤال غلط یک امتیاز منفی دارد .)کار گروهی4
د. بررسی نتایج توسط معلم (تجزیه و تحلیل )
از طریق جدول
هر گروه در مورد نتایج به دست آمده با یکدیگر صحبت می کنند .توضیحی2
ه. توضیح واژ ه ها و ترکیبهای مشکل مانند :
1- معنایی : بخار – طلایی – سیراب
2- تلفظی : دربیایی – کوچولو
4-املایی : صورت – طلایی – تکّه – وسط

و. گوش کن و بگو:
الف - پرسشها مطرح شود

ب - با هدایت معلم بخش آزادگوش و بگو مطرح شود.

ج ـ درست ، نادرست
گزینه ها مطرح می گردد

دـ طرح گزینه های جدید
دقت در تذکرات آموزگار و ذکر مشکلات خود در درس

برای هر فرد در گروه یک سؤال مطرح شده سپس فرد پاسخ را تهیه و به گروه و سپس به کلاس ارائه می دهد .

هر دانش آموز یک سؤال مطرح و از کلاس می پرسد


هر دانش آموز به دقت به گزینه گوش داده و عکس العمل مناسب را انجام می دهد .
مثلاً=برای جواب مثبت از جای خود بلند می شوند . و برای جواب منفی از جای خود تکان نمی خورند .

هر گروه یک پرسش مطرح، تا گروههای دیگر پاسخ دهند.
توضیحی


پرسش پاسخ


اکتشافی


پرسش و پاسخ کار گروهی

پرسش وپاسخ


بازی وآموزش


گروهی
3

2
ز. جمع بندی :

با هدایت معلم جمع بندی توسط دانش آموزان انجام می پذیرد.
هر دانش آموز یک نکته از درس را مطرح می نماید. سپس تمامی نکات در صورت امکان روی تابلو نوشته شود .مانند :
1 - چه شد که موج کوچولو به دریا آمد ؟
2 - ابر کوچولو دوست داشت چه کسانی را سیراب کند ؟
3 -فایده ی باران چیست ؟ و ....
توضیحی

 

دانلود مستقیم : فایل pdf طرح درس   

 

این مطلب را هم ببینید  طرح درس رشته علوم تربیتی
این مطلب را هم ببینید  طرح درس یک ساعت درس تربیت بدنی کلاس دوم ابتدایی(رایگان)

Recent search terms: